INSTALACJE

Instalacja sprzętu audio

Gdy już uda się kupić wymarzony sprzęt audio czy video należy następnie przejść do jego montowania i uruchomienia. Tak samo jak bardzo ważny jest wybór samego sprzętu tak samo ważną kwestią będzie także jego instalowanie oraz konfigurowanie. Najważniejsze będzie zestrojenie sprzętu w taki sposób będzie można dopasować jego funkcjonowanie do pomieszczenia, w którym będzie się znajdować. Najlepiej instalację zlecić oczywiście specjalistom. Firma, która będzie się tym zajmować powinna dołożyć wszelkich starań, by wszystko wykonać jak najlepiej i osiągnąć takie efekty, które będą zadowalały osobę, która taki montaż zleciła. Instalacje z którymi najczęściej się spotykamy możemy podzielić na trzy typy:

1) OPCJA PODSTAWOWA Tutaj najczęściej realizuje się to w pomieszczeniach, gdzie nie będzie wykonywać się prac remontowych. Montuje się tylko odpowiednie uchwyty do ścian i na tych uchwytach przygotowuje się konkretne urządzenia, które potem są tylko konfigurowane i już nadają się do używania.

2) OPCJA MIDI Tutaj tą opcję wybierają osoby, które pomyślały o systemie na początku remontu albo przed jego rozpoczęciem. Wtedy będzie można zastosować dużo większy zakres prac, ponieważ będzie można wykonać pełne okablowanie oraz przygotowanie sprzętu optymalnie pod kątem konkretnych pomieszczeń, w których będzie miał się on znajdować. Dzięki temu potem efekty jego funkcjonowania będą lepsze. Taka opcja pozwala już na zdecydowanie lepsze dopasowanie systemów do konkretnych pomieszczeń, dzięki temu można je doskonale wykorzystać i osiągnąć możliwie najlepsze efekty.

3) OPCJA MAXI Jest to już prawdziwy matrix, w którym wszystkie instalacje wykonuje się z zastosowaniem pełnych form automatycznych, dzięki czemu wszystko jest świetnie poukrywane i pojawia się w tych momentach, w których dane urządzenia są potrzebne i mogą być praktycznie wykorzystywane. Wszystkim można sterować przy użyciu jednego pilota. Jest to rozwiązanie nowoczesne, praktyczne i estetyczne, które wzbija się już rzeczywiście na najwyższe możliwe poziomy.